Dejte zelenou ekologii i ve vaší kanceláři. Bude se vám lépe dýchat.

Podívejte se, jak to u vás může vypadat s našimi dekorativními samolepkami.

MISE SAMOLEPEK

Zhasínejme

Kolikrát jsme každý z nás odešli z místnosti a nechali v ní rozsvíceno? Přitom stačí jeden pohyb rukou navíc ke stisknutí vypínače a ušetříme spotřebu nejen energie, ale i fosilních paliv, která mají vliv na CO2 v atmosféře.

Šetřeme vodou

Možná se to nezdá, ale není vzácnějšího přírodního zdroje než vody. Víte, že pro lidskou populaci máme na naší planetě k dispozici méně než 1 % pitné vody?  Určitě vás pak překvapí to, že hlavním viníkem (nedostatku a znečištění vody) není průmysl, ale sám člověk.

Třiďme odpad

Každý člověk v průměru vytvoří denně až 1 kg odpadu. Globálně se tak jedná o miliardy tun každý den. Pozitivní je, že tuto spotřebu můžeme svou vlastní činností ovlivnit – množstvím odpadu, jeho využitím a hlavně následnou recyklací.

Chraňme lesy

Lesy jsou zásobárnou kyslíku, a proto jsou označovány za “zelené plíce planety”. Než vytisknete další list nového běleného papíru, vzpomeňte si na to, že kvůli tomu byl pokácen další strom.  Než na tiskárně stisknete tlačítko, zamyslete se, jestli skutečně potřebujete barevný tisk nebo zda-li by nestačilo tisknout na recyklovaný papír.

RECYKLACÍ 1 TUNY PAPÍRU UŠETŘÍTE

l

vody

stromů

m3

prostoru skládky

kg

znečišťujících látek ve vzduchu